قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / گامهای بلند / چگونه در خود اعتقاد راسخ ایجاد کنیم؟

چگونه در خود اعتقاد راسخ ایجاد کنیم؟

برای خواندن کتاب گامهای بلند آنتونی رابینز از اینجا آغاز کنید.

روز هفتاد و سوم

اعتقاد راسخ یا ایمان شور و نشاطی در انسان ایجاد می کند که می تواند انسان را به حرکت و عمل وادار کند.

مثال:

کسی که حقوق حیوانات را رعایت می کند به این حقوق باور دارد اما آن کس که اوقات فراغت خود را صرف آموزش مردم درباره حقوق حیوانات می کند و بر اساس تحقیقات عواقب گوشت خواری را به مردم گوشزد می کند دارای عقیده راسخ یا ایمان است.

فکر کنید

آیا در زندگی شما مواردی رخ داده است که اعتقاد راسخ به شما قدرتی داده باشد که تمامی موانع را از سر راه کنار بزنید؟

مثلا آیا اعتقاد راسخ به این که نباید اضافه وزن پیدا کنید شما را وادار کرده است که بصورت دائمی یک سبک زندگی سالم را دنبال کنید؟

آیا متوجه شده اید که یک اعتقاد راسخ به اینکه «من همواره راهی برای حل مشکلات پیدا می کنم» می تواند  در سخت ترین شرایط به کمک شما بیاید و شما را به مسیر درست هدایت کند؟

روز هفتاد و چهارم

به تاثیرات عمیقی فکر کنید که باورهای نیرو بخش شما اگر کمی قویتر بودند می توانستند بر زندگی شما بگذارند.
برای تقویت باورهای نیروبخش و افزایش تعهد خود تمرینهای زیر را انجام دهید:
۱) یک باور را که دوست دارید به آن ایمان و اعتقاد راسخ داشته باشید انتخاب کنید.
2) برای آن باور رفرنسهای تازه و قویتر پیدا کنید. مثلا اگر تصمیم گرفته اید که دیگر گوشت نخورید با افرادی که گیاهخواری را تبلیغ می کنند یا گیاه خوار هستند صحبت کنید تا اثر گیاه خواری را در زندگی آنها ببینید.

[یا اگر می خواهید باور به توانائی های خود را در برای موفق شدن در کاری را  که قصد انجام آن دارید بالا ببرید لیستی از موفقیتهای گذشته خود تهیه کنید.]

3) رویدادهایی را پیدا یا ایجاد کنید که در شما احساسات شدیدی نسبت به آن باور ایجاد کنند. مثلا اگر می خواهید سیگار را ترک کنید به بخش های ریوی بیمارستانها بروید و افرادی را که به علت سیگار کشیدن دچار بیماریهای شدید ریوی شده اند ملاقات کنید.

درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید