قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / آموزش فروش / چگونگی ابداع فروش فناوریهای جدید

چگونگی ابداع فروش فناوریهای جدید

جان هنری پاترسون مدیر عامل شرکت NCR شدیداً نگران بود، کسب‌وکار او در وضع خوبی نبود. دقیق‌تر بگوییم اگر در فروش ناگهان تغییر چشمگیری رخ نمی داد در آستانه ورشکستگی بود.

او و برادرش، سابق بر این صاحب یک معدن زغال‌سنگ در دیتون ایالت اوهایو بودند و یک مغازه خرده‌فروشی هم داشتند. کسب‌وکار خوب و بی‌درد سری بود، تا نشانه‌های سرما آشکار می‌شد مردم و فروشگاه داران از اطراف و اکناف دیتون به دفتر آن‌ها هجوم می‌آوردند و زغال‌سنگ‌های آن‌ها را می‌خریدند.

البته آن‌ها قدم‌به‌قدم به اینجا رسیده بودند در ابتدا فقط خرده‌فروش زغال‌سنگ بودند اما تلاش مستمر آن‌ها را به چائی رساند که توانستند معدن خود را داشته باشند.

اما او ناگهان در سال 1884 تصمیم گرفت که معدن خود را بفروشد و وارد کسب و کار جدیدی شود و برادرش را هم مجبور کرد که از او پیروی کند و اکنون شاید بیشتر برای برادرش که صاحب زن و فرزند بود نگران بود.

چند ماه به شهرهای مختلف سفر کرد و ایده‌های مختلف کسب‌وکار را بررسی کرد، ابتدا تصمیم گرفت که به پرورش گاو بپردازد اما ناگهان تصمیم او عوض شد و تصمیم گرفت تا در فناوری‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری کند.

همشهری او شخصی به نام ریتی دستگاهی اختراع کرده بود که باعث کاهش دله‌دزدی از دخل‌های فروشگاهی می‌شد. خود او یکی از این دستگاه‌ها را علیرغم مخالفت برادرش خریده بود و در فروشگاه خود نصب کرده بود و اتفاقاً دستاورد خوبی هم برای او داشت و سودش افزایش پیدا کرده بود. بعد هم یکی دیگر خریده بود و در دفتر معدن کار گذاشته بود و توانسته بود مچ یک نگهبان اخراجی را که به مدت دو سال از صندوق او برداشت می‌کرد بگیرد. بنابراین از نظر پاترسون همه چیز به نفع این دستگاه جدید بود: «همه به این دستگاه نیاز دارند».

آقای ریتی مخترع دستگاه دستاورد خوبی در فروش این دستگاه‌ها نداشت، برخلاف تصور پاترسون صاحبان فروشگاه‌ها احساس نیاز نمی‌کردند و فروشندگان هم این دستگاه را توهینی به خودشان قلمداد می‌کردند.

جان پاترسون و برادرش به دیتون برگشتند و حق امتیاز این دستگاه را از ریتی به 6500 دلار خریدند، گرچه پاترسون یکی دو روز بعد پشیمان شد و به ریتی پیشنهاد کرد که درازای جریمه 2000 دلاری امتیاز را پس بگیرد اما ریتی قبول نکرد.

اکنون دو سال گذشته بود و میزان فروش نگران کننده بود…

در فایل صوتی پیوست با تلاش‌های پاترسون برای غلبه بر مشکل و ایجاد روش جدیدی در فروش آشنا خواهید شد.

لطفاً برای دریافت فایل صوتی ایمیل خود را وارد کنید.

    ایمیل شما

    درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

    محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

    دیدگاهتان را بنویسید