قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / گامهای بلند / چگونه از رنج اهرمی برای موفقیت بسازیم؟

چگونه از رنج اهرمی برای موفقیت بسازیم؟

روز سی و هشتم

آیا در زندگی شما چیزی وجود دارد که بخواهید در آن بهبود چشمگیری ایجاد کنید، مثلا در زمینه مالی یا رابطه با دیگران، اما به نظر می رسد که چیزی شما را عقب نگه می دارد و به شما اجازه ایجاد بهبود را نمی دهد؟

تمرین
موضوعی را که نیاز به تغییر دارد بالای یک کاغد بنویسید و با یک خط کاغذ را به دو قسمت چپ و راست تقسیم کنید در سمت راست احساسات مثبت خود را درباره تغییر در آن موضوع بنویسید و در سمت چپ احساسات منفی خود را درباره آن فهرست کنید.

آیا جنبه های منفی از مثبت بیشتر است؟

 آیا یک احساس منفی وجود دارد که به تنهایی هموزن تمام نکات مثبت است؟

 آیا این (عدم) تعادل بین احساسات مثبت و منفی دلیل نتایجی است که تا امروز در زندگی به دست آورده اید؟

در زیر نور درخشان موشکافی آگاهانه اغلب احساسات منفی تسلط خود را بر شما از دست می دهند، آگاهی اولین گام است.

روز سی و نهم

آیا تاکنون حس کرده اید که بدون در نظر گرفتن آنچه انجام می دهید همواره احساس رنج می کنید؟

بطور مثال گاهی اوقات افراد وقتی در یک رابطه قرار دارند احساس بدبختی می کنند ولی اگر رابطه را قطع کنند تنها خواهند ماند و بیشتر احساس بدبختی می کنند. در نتیجه آنها کاری انجام نمی دهند … و بهر حال  احساس بدبختی می کنند.

تمرین

جای اینکه حس کنید به دام افتاده اید سعی کنید از رنج به عنوان نقطه قوت خود استفاده کنید. درباره رنجهایی که در زمان گذشته و زمان حال کشیده اید فکر کنید.‌ رنج خود را چنان با شدت حس کنید که به شما اهرمی بدهد تا سرانجام برای آن فکری بکنید. ما این حالت را آستانه احساسی می نامیم.

به جای اینکه منفعلانه منتظر باشید تا این احساس در شرایط ناچاری و زمانی که جان به لبتان رسیده به سراغ شما بیاید چرا کاری نمی کنید که به صورت آگاهانه و فعال آن را در خود ایجاد کنید، تا بدین ترتیب همین امروز در شما انگیزه ایجاد راهی برای زندگی بهتر بوجود بیاید؟

 

درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید