قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / آموزش فروش / هفت توصیه برای فروش بیشتر

هفت توصیه برای فروش بیشتر

نوشته Ryan C. Lowe

آیا شما به عنوان یک فروشنده از چالش ماهیانه برای رسیدن به حد نصاب فروش برای دریافت پورسانت خسته شده اید؟

آیا نگران این هستید که شغل فروشندگی مناسب شما نباشد؟

 فروشندگی می تواند بسیار خسته کننده و پیچیده یا بسیار آسان باشد. اکنون که به کلمه ی آسان اشاره می کنم، این بدان معنی نیست که فروشندگی کار سختی نیست. فروشندگی دشوار است . اگرچه بار اولی که بتوانید بر پیچیدگی های این کار غلبه کنید، قادر خواهید بود بیشتر بفروشید و حتی از انجام این کار لذت ببرید

به شما اطمینان می دهم به شخصه در این شغل بوده ام و سرخوردگی ها و ناامیدی های آن را می شناسم. اولین باری را که وارد شغل فروشندگی شدم به خاطر دارم؛ گمان می کردم قرار است کار راحتی باشد. گمان می کردم آنچه که باید انجام دهم این است که گوینده ی خوبی باشم، لبخند زیبایی داشته باشم، در بزنم و فروش به خودی خود آغاز شود! من از راه دشوار،

اما زمانی که از یکی از شغل های فروشندگی ام اخراج شدم یاد گرفتم موفقیت در فروشندگی نیازمند چیزهای بیشتری است. یادگرفتم فروشندگی یک هنر است؛ و برای موفقیت در این کار باید همان میزان که روی شغلتان کار می کنید، روی خودتان نیز کار کنید.

در اینجا می خواهم هفت توصیه برای بهره وری بیشتر در کار فروشندگی به شما بدهم:

اول،باید منش و رفتار مثبت داشته باشید؛

 منظورمن از این جمله چیست؟ شما باید فروش روزانه ی خود را با نگرشی مثبت آغاز کنید. اگر از خواب بیدار شوید در حالیکه از شغل خود واهمه دارید، و از کاری که انجام می دهید متنفر هستید، درواقع فروش هرچیزی برای شما تقریبا غیر ممکن خواهد بود و مشتریان بالقوه شما، این را درست در چشمان شما خواهند دید. شما باید خود را در یک مسیر مثبت قرار دهید، و به خود، محصول و کمپانی که برای آن کار می کنید اعتماد و اطمینان داشته باشید.

دوم، اهداف شخصی برای خود تعیین کنید؛

مهم ترین گام برای دستیابی به هر نوع هدفی، نوشتن آن است. اگر شما هدف خود را ننویسید، من آن را یک آرزو (محال و دور از دسترس) قلمداد می کنم. باید بدانید چه هدفی را پیش رو گرفته اید. می توانید برای هر میزان فروش سالیانه ی خود یا هرمیزان پولی که دوست دارید به دست بیاورید، آرزو کنید. پس از اینکه آنها را یادداشت کردید، باید به آنها مثل یک اساس و مبنای روزانه نگاه کنید. من دریافتم که داشتن اهداف شخصی، به من کمک می کند تا همچنان در مسیر رو به پیشرفت و پربار شغلم باقی بمانم. اگر شما نیز اهداف شخصی داشته باشید، به شما نیز همین کمک را خواهد کرد.

سوم، برای زمان خود برنامه ریزی داشته باشید؛

پنج دقیقه از روز را برای برنامه ریزی روز آینده اختصاص دهید. همچنین جمعه ها می توانید، با گذاشتن تنها 10دقیقه از وقت خود، برای کل هفته آینده برنامه ریزی کنید. هر روز مطمئن شوید که موقعیت مکانی جلسات امروز خود را می دانید و می شناسید، و برای بازدید از مشتریان احتمالی که همان حوالی هستند قبل و بعد از جلسه خود، برنامه ریزی کنید. این کار به شما کمک می کند بتوانید تمام جلسات خود را همزمان در یک روز و در یک منطقه داشته باشید. داشتن یک برنامه ریز روزانه و استفاده از برخی برنامه های مرتبط در گوشی تلفن همراه به شما در این رابطه کمک خواهد کرد. به خاطر داشته باشید، زمان پول است. اگر وقت خود را هدر دهید، این درآمد شماست که دارد از بین می رود.

ادامه دارد

————————————–

بازدید کننده محترم

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا مدیر فروش و فروشنده هستید. کتاب الکترونیک رایگان “چگونه مشتریان بیشتری جذب کنیم؟” می تواند برای شما بسیار مفید باشد. تنها کافی است ایمیل خود را در محل تعیین شده وارد کنید تا لینک دانلود کتاب برای شما ارسال شود.

موفق باشید

    ایمیل شما

    photo4

    درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

    محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

    دیدگاهتان را بنویسید