قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / رشد فردی / مردم منبع اطلاعات و قدرت شما هستند

مردم منبع اطلاعات و قدرت شما هستند

 

قسمت اول، قسمت دوم ، قسمت سوم  و قسمت چهارم خلاصه کتاب The start up of you.
  • فصل هفتم: کسی که شما می شناسید همان چیزی است که می دانید (مردم منبع اطلاعات هستند)

یک دهه قبل بیل گیتس نوشت: «بهترین روش برای ایجاد تمایز بین خود و رقبایتان و بهترین راه برای ایجاد فاصله بین خود و عامه مردم  این است که با اطلاعات شغلی برجسته ایجاد کنید و به خوبی از اطلاعات استفاده کنید. چگونگی جمع آوری اطلاعات، مدیریت و استفاده از آن، برنده یا بازنده بودن شما را تعیین می کند.»

امروزه این مسأله بیشتر صدق می کند. اما راهی که جامعه در مورد تفکر در مورد اطلاعات و دانش به ما آموخته، بسیار نا کارآمد است. سیستم آموزشی به ما یاد می دهد واقعیتهای انبار شده در کتابها را به حافظه بسپاریم و سپس در موقع امتحان آنهارا بازیابی کنیم.

 اما در یک حرفه مدرن شما نمی توانید به این طریق دانشی کسب کنید؛ چون دانشی که شما نیاز دارید، ایستا نبوده و همیشه در حال تغییر است. شما نمی توانید مغز خود را با اطلاعاتی که احتمالأ به شغل شما مربوط است محدود کنید. سپس در روز امتحان آن را بکار گیرید. در دنیای کاری هر روز، روز امتحان است هر روز تغیرات و تصمیمات غیر منتظره و جدید در راه است. ذخیره کردن داده ها شما را به جایی  نمی رساند. چیزی که مثمر ثمر است توانایی دسترسی به اطلاعات به درد بخور در زمانی است  که به آن نیاز دارید.

شما بینش مورد نیاز برای اتخاذ تصمیمات خوب کاری را با صحبت کردن با مردم در شبکه های ارتباطی به دست می آورید. این مردم هستند که به شما کمک می کنند ارزش دارایی ها، آرزوها و واقعیتهای بازار را درک کنید.آنها کسانی هستند که به شما یاری می دهند که با متحدان بالقوه و قابل اعتمادآشنا شوید. این  هم پیمانان و سایر افراد مرتبط شوید و ریسک های یک فرصت مشخص را ارزیابی کنید. چیزی که در اتصال با مغز دیگیران به دست می آورید نامش هوش شبکه ارتباطی است.

برای اینکه از هوش شبکه ارتباطی خود استفاده کنید احتیاج دارید که آز آن نقشه ای داشته باشید که مشخص کند  چه کسی چه چیزی می داند و بعد در موقع نیاز به یک اطلاعات خاص از افراد مطلع سؤال کنید و یا پرسشنامه هایی بفرستید تا پاسخهای مفید بگیرید.

نتیجه گیری:

پس ارتباط و اتصال به شبکه را آغاز کنید.

سرمایه گذاری روی افزایش مهارت های خود را آغاز کنید.

ریسکهای هوشمندانه انجام دهید

شروع کنید به جستجوی فرصتها.

 اما از همه مهمتر از همه اینکه برنامه های مسیر شغلی خود را که شما را متمایز کند تهیه کنید و شروع کنید به انطباق این قوانین به زندگی خودتان

 هیچ وقت از “شروع کردن” باز نایستید.

استارت آپ خود شما هستید.

 

درباره ی ژیلا سالمی

کارشناس مدیریت از دانشگاه تهران ، مدیر کارگزاری بیمه

دیدگاهتان را بنویسید