قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / آموزش فروش / آموزش فروش: قهرمان خود را پیدا کنید

آموزش فروش: قهرمان خود را پیدا کنید

قبلا در اینجا با هم در مورد افکار منفی و اینکه این نوع افکار می تواند سد راه موفقیت ما بشوند صحبت کرده ایم. در این مطلب می خواهم در مورد یکی از راههای ایجاد نگرش مثبت با شما صحبت کنم.
لازم به گفتن نیست که فقط به عقب راندن افکار منفی نمی تواند موجب انگیزه ما برای حرکت و اقدام شود بلکه ما نیازمند نگرش مثبت نیز هستیم.

در سلسله مطالب مرتبط با آموزش فروش مطلبی هم در مورد ذهنیت مثبت نوشته ایم. خوب است نگاهی به آن بیاندازید.
یکی از راههای ایجاد نگرش مثبت داشتن قهرمان یا الگوهای موفق در زندگی است.
تا حالا دقت کرده اید که بچه ها برای خود قهرمانی دارند. قهرمان آنها ممکن است هنرپیشه یا ورزشکار باشد و یا شاید یک معلم خوب و مهربان و یا یکی از والدین، عمو، عمه …. و یا شاید یک فرد افسانه ای مانند مرد عنکبوتی یا رستم.
اما این قهرمان هر که هست بچه ها از او الگو می گیرند و از او تقلید می کند. سعی می کنند مانند او راه بروند وومانند او حرف بزنند. خلاصه بچه ها در خیال پردازیهایشان خود را به جای قهرمان می گذارند.

ما هم به عنوان فروشنده یا صاحب کسب و کار نیاز به قهرمان داریم. قهرمان ما لازم نیست خوش بر و رو و یا خوش هیکل و پر زور باشد و ما هم لازم نیست مانند او حرف بزنیم و راه برویم. حتی نمی خواهیم اهدافی مانند او داشته باشیم. ما می دانیم که افرادی منحصر به فرد هستیم و نمی توانیم با تقلید کورکورانه از کسی به جایی برسیم اما قهرمان ما می تواند الگوی ما باشد تا رویای موفقیت در کسب و کار یا فروش را در ذهن ما ایجاد کند، زنده نگهدارد و از راههای زیر به تحقق آن کمک کند:

1) الگویی ارزشمند برای یادگیری مداوم

قهرمان ما حتما برای موفقیت کتابهایی خوانده است، دوره های آموزشی دیده و یا در سمینارهایی شرکت کرده است. او می تواند به ما کمک کند که بدانیم برای ایجاد کسب و کار یا فروش موفق به چه دانسته هایی نیاز داریم وچه مطالب و مباحثی به درد کار می خورد یا نمی خورد. از او می توانیم بیاموزیم که چه مهارتهایی مورد نیاز ما است.

2) الگوی الهام بخش تلاش

وقتی با آدمهای موفق ملاقات می کنیم و یا با داستان زندگی آنها آشنا می شویم در خودمان تعهدی احساس می کنیم که تلاش بیشتری کنیم و کیفیت زندگی خود را از آنچه که هستیم بالاتر ببریم.

3) یادگیری از اشتباهات

قهرمان ما حتما با آزمون و خطاهایی مسیر موفقیت را پیدا کرده است. حتما شکستهایی هم در زندگی داشته و اشتباهاتی کرده است. پای صحبت او نشستن و استفاده از تجربیات او می تواند به ما کمک کند که از بسیاری از خطاها دوری کنیم. می توپانیم از او یاد بگیریم که چه کارهایی برای رسیدن به موفقیت موثر است یا موثر نیست.

یک اقدام کوچک

یک لیست از تمامی افرادی که در زندگی شخصی یا حرفه ای به آنها احترام می گذارید تهیه کنید. این افراد ممکن است نویسنده، سخنران، همکار، فامیل، دوست و یا همسایه شما باشند.
این افراد ممکن است معاصر و یا مربوط به زمان گذشته باشند. ممکن است به شما نزدیک یا دور باشند. ممکن است در کار فروش باشند یا نباشند. اما در هر صورت باید افرادی موفق در کار خود باشند.
دقت کنید موفق بودن به معنای پولدار بودن نیست. موفقیت بستگی به هدف هر شخص دارد. انسان موفق فردی است که به هدفش رسیده است و توازن زندگی خود را هم حفظ کرده است.
وقتی این لیست را تهیه کردید اگر به آنها دسترسی دارید تلاش کنید که به آنها نزدیک شوید و با آنها حشر و نشر بیشتری داشته باشید و اگر در دسترس نیستند تلاش کنید تا جایی که می توانید درباره آنها اطلاعات جمع آوی کنید و از زندگی آنها یاد بگیرید.

—————————————

بازدید کننده محترم

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا مدیر فروش و فروشنده هستید. کتاب الکترونیک رایگان “چگونه مشتریان بیشتری جذب کنیم؟” می تواند برای شما بسیار مفید باشد. تنها کافی است ایمیل خود را در محل تعیین شده وارد کنید تا لینک دانلود کتاب برای شما ارسال شود.

موفق باشید

    ایمیل شما

    photo464961602164205485

    درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

    محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

    دیدگاهتان را بنویسید