قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / کار تیمی / شش توصیه برای اثر بخشی بیشتر در کار تیمی

شش توصیه برای اثر بخشی بیشتر در کار تیمی

همه ما در جائی که کار می کنیم می توانیم فراتر از آنچه که هستیم ظاهر شویم و عضوی موثر در شرکت یا تیم کاری خود باشیم در اینجا شش توصیه برای ارتقای اثر بخشی در گروه کاری ارائه می دهیم.

  • نمونه باشیم

به جای اینکه نگران عملکرد و بهره وری دیگران و یا تعهد آنها باشیم بهتر است که از خودمان شروع کنیم و بخواهیم که نمونه سخت کوشی و اخلاق و تعهد باشیم. اگر تمامی تلاشمان را انجام دهیم معیارهای عملکرد را در اطرافیان خود نیز بالا می بریم. 

  • از توانمندی های خود برای کمک به دیگران استفاده کنیم.

بهترین کار برای برای ایجاد همکاری و تفاهم در یک تیم کاری این است که توانائی های ما در خدمت رسیدن تیم به اهدافش باشد. شرکت، واحد یا بخشی که در آن کار می کنید به تلاش، تمرکز و استعدادهای نیروهایش نیاز دارد تا به موفقیت دست پیدا کند. ضمن اینکه با توسعه توانمندی های خود نیز می توان گروه کاری قوی تری داشت.

  • انرژی مثبت داشته باشیم

تحقیقات نشان می دهد که هیجانات و احساسات انسان مسری هستند و به دیگران سرایت می کند و اطرافیان فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. وقتی انرژی مثبت داشته باشم و آن را با دیگران به اشتراک بگذاریم و از منفی گرائی پرهیز کنیم روحیه و عملکرد اطرافیان خود را بهبود داده ایم. اگر بیرون از محیط کار تنشی داشته ایم بهتر است آن را دم در شرکت بگذاریم و وارد شویم. همکاران ما که گناهی نکرده اند.

  • روابط ایجاد کنیم

ایجاد روابط پی ریزی موفقیت یک گروه است. اعضای موثر یک تیم با دیگران ارتباط  برقرار می کنند. ممکن است ما باهوش ترین فرد در یک گروه باشیم اما اگر با دیگران ارتباط برقرار نکنیم بعید است بتوانیم موثر عمل کنیم. برای شناسایی همکارانمان وقت بگذاریم و تلاش کنیم که رابطه خوبی با آنها ایجاد کنیم. اعتماد کنید و مورد اعتماد باشید

ارتباط قوی بدون اعتماد در بین انسانها شکل نمی گیرد. اعضای موثر گروههای کاری به مدیر و اعضای دیگر گروه اعتماد دارند و طوری عمل می کنند که مورد اعتماد نیز واقع شوند. برای مورد اعتماد واقع شدن صداقت، ثبات رویه، درستی، شفافیت و قابل اتکا بودن لازم است. (در اینجا می توانید مقاله ای را در ارتباط با استفاده از مدل جوهری برای ایجاد اعتماد دانلود و مطالعه کنید)

  • فروتن باشیم

معنای این حرف این است که مایل به یادگیری و بهبود عملکرد خود هستیم. در مقابل انتقادات جبهه نمی گیریم، در مورد آنها فکر می کنیم و اگر انتقادی درست است آن را می پذیریم.

  • به سخنان دیگران گوش بدهیم

افراد موثر نیازی نمی بینند که همواره متکلم وحده باشند. آنها ترجیح می دهند که بیشتر گوش کنند. با شنیدن انسان دیگران را بهتر می شناسد و از تجربه و دانش آنان نیز بهره مند می شود.

بیشتر افراد می شنوند ولی گوش نمی کنند. شنیدن یک عمل فیزیولوژیک است که توسط دستگاه شنوائی انجام می شود اما گوش دادن یک عمل فعال است که نیازمند تمرین و ممارست است. در اینجا درباره گوش دادن صحبت کرده ایم. می توانید برای مطالعه بیشتر به آن مراجعه کنید.

کار تیمی

درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید