قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / روانشناسی ارتباط با مشتریان

روانشناسی ارتباط با مشتریان

روانشناسی ارتباط با مشتریان مبحثی جدید و در حال رشد است که به ما کمک می کند که ارتباطی بهتر و موثرتر با مشتریان خود برقرار کرده و در آنها نسبت به محصولات یا حدمات خود وفاداری ایجاد کنیم.

جذب مشتری جدید کاری هزینه بر و وقت گیر است. بنابراین مدیران هوشمند بازاریابی و فروش می دانند که در کنار مشتری یابی باید تلاش کنند که مشتریان قدیم خود را حفظ کنند و در صورت امکان از طریق مشتریان فعلی نیز به جذب مشتریان جدید بپردازند.

زمانی گمان بر این بود که با ارائه رفتار خوب و محترمانه و ارائه محصول و خدمات با کیفیت می توان مشتریان را جذب و حفظ کرد. اما امروزه مشخص شده است که این ویژگیها گرچه لازم است اما کافی نیست. درست است که مشتریان علاوه بر محصول یا خدمات شما نیازمند احترام هم هستند اما نیازهایی فراتر از این هم دارند که در افراد مختلف با هم متفاوت است.

به عبارت دیگر مشتریان خصلتها و خلق و خویهای متفاوت دارند و هر کدام از آنها از محصول، خدمات و همچنین فروشنده یا شرکت انتظارات خاصی دارند که باید این ویژگیها را شناخت. دانش انیگرام (اناگرام) در این زمینه می تواند به ما کمک کند.

همچنین یافته های روانشناسی اجتماعی و علم عصب شناسی در سالهای اخیر افقهای جدیدی را در مورد اقناع دیگران بر روی ما گشوده است. که از آنها نیز در این وب سایت استفاده خواهیم کرد.

نقش جلب توجه در بازاریابی و فروش

۵ عامل جلب توجه در بازاریابی و فروش

“نام” عامل جلب توجه در بازاریابی و فروش

دیدگاهتان را بنویسید