قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / آموزش فروش / آموزش فروش: ذهنیت مثبت آغاز مسیر موفقیت در فروش

آموزش فروش: ذهنیت مثبت آغاز مسیر موفقیت در فروش

موفقیت در فروش (کسب و کار) مانند موفقیت در زندگی تعریف از پیش تعیین شده ای ندارد. آنچه که برای شخص دیگری موفقیت محسوب می شود الزاماً از طرف شما نیز موفقیت به حساب نمی آید. این شما هستید که موفقیت خود را خواه در زندگی و خواه در فروش تعریف می کنید.

برای رسیدن به موفقیت در فروش و یا کسب و کار راههای متعدی وجود دارد و مسیرهای مختلفی را می توان طی کرد اما نقطه آغاز تمامی این مسیرها یکی است: داشتن ذهنیت مثبت.

تفکر و ذهنیت منفی مانند مناطق قطبی است که قابل زیست برای انسان نیست. در فضای منفی هیچ جوانه امیدی رشد نمی کند و  هیچ موفقیتی حاصل نمی شود.

همانگونه که یک نرم افزار دارای اشکال می تواند موجب شود که کامپیوتر شما هنگ کند و آن را از کار بیاندازد. افکار منفی و افراد منفی باف هم می توانند موجب اختلال در ذهنیت شما شوند و شما را از فعالیت و بهره وری باز بدارند. البته یک تفاوت وجود دارد، کامپیوتری که هنگ کرده است را می توان در بسیاری از اوقات با استارت مجدد به کار انداخت اما  استارت مجدد ذهن معمولاً کار ساده ای نیست مگر برای افرادی که دارای خودآگاهی خوبی باشند.

بنابراین تلاش کنید که اطراف خود را با افکار، تجربیات و افراد مثبت پر کنید و اجازه حضور به افکار و افراد منفی ندهید.

برای اینکه ذهنیت مثبت خود را حفظ کنید به کار بستن نکات زیر می تواند سودمند باشد:

1یک قهرمان کسب و کار یا فروش برای خود پیدا کنید. کسی که الگوی شما باشد و بتوانید از روشهای او برای کسب موفقیت استفاده کنید. معمولاً افراد موفق براحتی با دیگران دوست می شوند و افکار و روشهای خود را در اختیار آنان قرار می دهند. امتحان کنید.

خوب است نگاهی به درس دیگر آموزش فروش ما با عنوان قهرمان فروش خود را پیدا کنید بیاندازید.

 2 کتابهای آموزشی بخوانید و به سی دی های روحیه بخش و برانگیزاننده گوش بدهید.

 

3با انسانهای مثبت اندیش معاشرت کنید و از افراد منفی باف که مانند آن رفیق گالیور فقط می گویند: “ما موفق نمی شیم من می دونم” دوری کنید

در مدیر پیشرو قبلا درباره اجتناب از افکار منفی از دیدگاه روانشناسی شناختی صحبت کرده ایم. بد نیست نگاهی هم به آن بیاندازید.


4 با جملات تأکیدی مثبت و تجسم های روحیه بخش ذهنیت خود را تقویت کنید
.
تحقیقات نشان می دهد که در شبانه روز حدود ده هزار فکر به ذهن یک فرد معمولی خطور می کند که حدود نیمی از آنها منفی است بنابراین استفاده از جملات تأکیدی و تجسم های روحیه بخش امری لازم برای سنگین کردن کفه ترازوی افکار مثبت است. سعی کنید روزانه 3 بار و هر بار 5 دقیقه را به این کار اختصاص دهید.

 ——————————————-

بازدید کننده محترم

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا مدیر فروش و فروشنده هستید. کتاب الکترونیک “چگونه مشتریان بیشتری جذب کنیم؟” می تواند برای شما بسیار مفید باشد. تنها کافی است ایمیل خود را در محل تعیین شده وارد کنید تا لینک دانلود کتاب برای شما ارسال شود.

    ایمیل شما

    photo464961602164205485

    درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

    محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

    دیدگاهتان را بنویسید