قالب وردپرس قالب وردپرس آموزش وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس
خانه / مهارتهای فردی / انیگرام / انیگرام: تیپ ۳

انیگرام: تیپ ۳

تیپ ۳ انیگرام معتقد است که جهان برای قهرمان ارزش قایل است  پس من نباید شکست بخورم.

تیپ ۳ به خاطر دستاوردهایش خواهان جلب توجه و محبت دیگران است. او معتقد است که دیگران برای افرادی که اول می شوند ارزش قایل هستند پس وی باید اول بشود تا مورد توجه قرار بگیرد. از این جهت او به نتایج و دستاورد فعالیتها و کارها اهمیت می دهد.

از آنجائی که به اول بودن اهمیت می دهد وارد کارهایی که احتمال شکست خوردن دارد، نمی شود.

تیپ ۳ به کار عشق می ورزد و بیکاری و استراحت برایش بی معناست. اوقات فراغت نگرانش می کند. در یک زمان به چند کار متفاوت فکر می کند و آنها را انجام می دهد.

بهره وری برایش اهمیت زیادی دارد. به سرعت  در کارهایی که به وی سپرده می شود مهارت پیدا می کند و با خودنمایی مهارت  و دستاوردهای خود را به نمایش می گذارد.

آنچه که برای تیپ ۳ اهمیت دارد مادیات، پول و وجهه اجتماعی است. بنابراین خیلی راحت خود را با اوضاع و شرایطی که برای کسب موفقیت لازم است وقف می دهد. او به راحتی متوجه می شود که دیگران که در موفقیت وی دخیل هستند، خواهان شنیدن چه چیزهایی هستند و همان ها را بر زبان می آورد.

type3تیپ ۳ در حالت آرامش احساس امنیت می کنند بسوی وجوه مثبت تیپ ۶ حرکت می کند در این هنگام زمان بیشتری را با خانواده و دوستان سپری می کند و اهمیت بیشتری به موفقیت گروهی می دهد همچنین انتقاد پذیری وی بیشتر می شود

افراد تیپ ۳ در شرایطی که تحت فشار باشند به سمت وجوه منفی تیپ ۹ حرکت می کنند. در این هنگام دچار بی عاطفگی؛ مسامحه کاری، بی حس کردن خود با کار بیشتر، خواب زیاد، پرخوری ، مصرف مواد مخدر ویا الکل می شوند.

برای آشنائی بهترخوب است مطلب فیلم شکارچی لحظه ها و تیپ ۳ اناگرام را مطالعه کنید

 
   

نقاط قوت

ویژگیهای نیازمند بهبود

پرانرژی

رقابت با دیگران

کارآفرین

پرمدعا

با اعتماد به نفس

بیش از حد متمرکز

نتیجه   گرا

مخفی کاری

درباره ی محمد رضا حق پرست

نویسنده کتاب شخصیت شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه ای، کارشناس ارشد مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی، 28 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 14 سال سابقه مدیریت و مشاوره

دیدگاهتان را بنویسید