قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / اناگرام

اناگرام

اناگرام

انیگرام یا اناگرام enneagram روشي در شناخت تيپ هاي مختلف شخصيتي است. ennea (که همانند any تلفظ می شود) در زبان يوناني به معناي 9 و gram به معناي نقطه است، كلمه انيگرام به نمادي  اشاره دارد كه در اين سيستم براي توضيح تیپهای نه گانه شخصیت انسانها به كار مي رود. نماد انيگرام يك دايره است كه 9 نقطه به نشانه 9 تيپ شخصیتی در آن به فواصل مساوي رسم شده است. هر نقطه توسط دو خط در داخل دايره به دو نقطه ديگر متصل مي شود كه نشان دهنده ارتباط هر يك از تيپهاي شخصيتي  با تيپهاي ديگر است.

تاریخچه اناگرام

منشا اناگرام مشخص نيست برخي از پژوهشگران مي گويند كه نماد انيگرام در كارهاي فيثاغورث موجود بوده است و آموزه هاي آن را به افلاطون و فلوطين نسبت مي دهند و برخي ديگر منشاء آن را آموزه هاي عرفان يهودي (كاباليسم) مي دانند و برخي ديگر منشاء آن را به شخصيتها و فرق مختلف عرفان اسلامي مانند امام محمد غزالي، اخوان الصفا و يا فرقه نقشبنديه منتسب مي كنند و حتي عده اي معتقدند كه مولوي از بزرگان اين دانش بوده است.

در اينكه اولين بار در قرن بيستم فردي به نام گئورگي گورجيف از روسيه به ترويج و همگاني كردن اين دانش پرداخته است شكي نيست  اما اينكه آن را چگونه كشف كرده است محل بحث است در هر حال برخي مي گويند وي در  اقامت خود در خانقاهي مربوط به فرقه نقشبنديه در افغانستان با انيگرام آشنا شده است.

در اواخر دهه 60 ميلادي فردي به نام اسكار ايچازو در شيلي مدرسه خودشناسي آريكا را تاسيس كرد و به تدريس انيگرام در آن پرداخت وي  مدعي بود كه به اين دانش از طريق تحقيقات و  مطالعات مستقل خود دست پيدا كرده است.

در زمان فعاليت مدرسه آريكا، كلوديو نارنجو روانپزشك و انسان شناس امريكايي به همراه جان ليلي محقق ذهن به شيلي رفت و در اقامتي چند هفته اي در مدرسه آريكا با آموزه هاي ايچازودرباره انيگرام آشنا شد. نارنجو در بازگشت به امريكا به توسعه و ترويج اين دانش در امريكا پرداخت و در طي چند سال روانشناسان و روانپزشكان مختلفي به شناخت و استفاده از  انيگرام روي آوردند.

‌برتری اناگرام بر دیگر سیستم‌های تیپ‌شناسی

اناگرام  چیزی بیشتر از یک نوع شخصیت‌شناسی است، دیگر سیستم‌های تیپ‌شناسی مجموعه ای از ویژگیهای شخصیتی یا الگوهای رفتاری را تعریف می کنند در حالی‌که اناگرام به انگیزه‌های پشت الگوهای رفتاری توجه دارد.

در واقع اناگرام یک نقشه عمیق است که 9 معماری متفاوت شخصیت انسانی را آشکار می کند. همچنین سیستمی قدرتمند و عملی برای افزایش هوش هیجانی است وحامل بصیرتی است که می تواند برای توسعه شخصی و حرفه ای مورد استفاده واقع شود. نه تنها انیگرام بصورتی دقیق چگونگی تفکر، احساس و رفتار انسانها را توصیف می کند بلکه همچنین انگیزه ها و محرکهای پنهان هر تیپ را روشن کرده و   فعالیت های  دقیقی برای رشد فردی با توجه به نیازهای مشخص هرتیپ ارائه می کند. به عنوان مثال، انیگرام دانشی ایده آل برای مدیران، منتورها و مربیانی است که می خواهند تأثیر عمیق و پایدار بر روی پرسنل و مراجعین خود بگذارند.

اناگرام و هوش هیجانی

هوش هیجانی ترکیبی از دو عامل است: هوش درون فردی که توانایی درک، پذیرش و مدیریت خود است و هوش بین فردی یعنی توانایی کار با طیف وسیعی از مردم. از آنجا که انیگرام دانشی فرا فرهنگی و بسیار دقیق و دارای کاربردهای بسیاری در موارد مرتبط با کار است، در حال حاضر در سراسر جهان توسط بسیاری از سازمان ها برای کمک به کارمندان و رهبران در زمینه های ارتباطات، تعارض، بازخورد، کارتیمی، رهبری، استراتژی، تصمیم گیری ، تسلط بر خود، کوچینگ و….  استفاده می شود. اساسا انیگرام به افراد در زمینه هایی مانند خودآگاهی و پذیرش خود،  قبول مسئولیت رفتارهای خود، تغییر الگوی مقصر دانستن دیگران و یا شرایط  دربروز مسایل و مشکلات و قبول پاسخگوئی در زمینه عواقب اعمال خود کمک می کند این به کارکنان در تمام سطوح سازمانی توانمندی می دهد که بازیگر محیط خود باشند نه فردی منفعل.

بتدریج مشخص شد که با به کارگیری دانش انیگرام و استفاده از آن می توان هوش هیجانی را تقویت کرد و با توجه به اهمیت این هوش در کسب و کار افرادی به فکر استفاده و آموزش آن به مدیران و کارکنان شرکتها افتادند و موجب توسعه این دانش در مدیریت، رهبری و ارتباط با مشتریان شدند.

اناگرام و رشد فردی

اناگرام همچنین مسیرها و فعالیت های خاصی را که برای  رشد هر تیپ طراحی شده است، ارائه می کند، به طوری که زمان کمتری برای رشد صرف می شود و نتایج واضح و طولانی است. به عنوان مثال، تیپ یک دارای استانداردهای فوق العاده بالا بوده و در جستجو کمال هستند، اما مربیان رشد  به آنها کمک نمی کنند که کاملتر شوند. در عوض، باید به تیپ یک کمک کنند تا آرام تر شوند و کمتر از خود انتفاد کنند و بجای دیدن نقصها و اشتباهات، موارد خوب را در یک چیز تشخیص بدهند و قدر بدانند. یا به طور مشابه در ارتباط با تیپ 3، که معمولا مانند لیزر بر یک هدف یا برنامه  تمرکز می کنند، برخی از مربیان رشد بر داشتن اهداف و برنامه های بیشتری تاکید می کنند. در حالی که مربیان رشد باید به تیپ  3 بیاموزند که برای آنچه که هستند ارزش بگذارند نه برای آنچه انجام داده اند یا به دست آورده اند.

کاربردهای اناگرام در مدیریت و مسیر شغلی

اناگرام کمک می کند که

تیکخودمان را بهتر بشناسیم تفاوت بین انسانها را درک کرده و از آنها استقبال کنیم

تیکمؤثرتر ارتباط برقرار کنیم و روابطمان را با همکاران بهبود ببخشیم

تیکشغل مناسب خود را پیدا کنیم و در مسیر شغلی خود پیش برویم.

تیکتصمیم‌ گیری ‌های روزمره‌ را بهبود ببخشیم

 و به عنوان مدیر

تیکپرسنل خود را بهتر رهبری کنیم

تیکبازخوردهای موثرتری بدهیم

تیکمربی Coach خوبی برای کارکنان و همکاران خود باشیم

مباحث مرتبط با اناگرام در وبلاگ مدیر پیشرو

مراکز سه گانه هوش 

تیپ یک

تیپ دو

تیپ سه

تیپ چهار

تیپ پنج

تیپ شش

تیپ هفت

تیپ هشت

تیپ نه

 

راستی آیا می دانید  «چگونه می توانیم با انیگرام، فروش و درآمد خود را افزایش دهیم؟» فکر می کنم در این رابطه خوب است نگاهی هم به صفحه کتاب شخصیت شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه ای بیاندازید

دیدگاهتان را بنویسید