قالب وردپرس بیتستان پرنده فناوری
اطـلاعیه بـروزرسانی و تـخفیف هـای ویژه سـایت :
خانه / آموزش فروش / استفاده از قانون طلائی در فروش

استفاده از قانون طلائی در فروش

نوشته برایان تریسی

برای پیشرفت در کار فروش باید قانون طلائی را آویزه گوش خود کنید. قانون طلائی می گوید:  “با دیگران طوری رفتار کن که دوست داری با خودت رفتار شود.” این قانون همچنین می گوید: ” همسایه ات را مانند خودت دوست داشته باش.” اگر بخواهیم این قانون را در فروش پیاده کنیم باید بگوئیم: ” به دیگران همانگونه فروش کن که دوست داری دیگران به تو بفروشند.”

نوازشهای متفاوت برای مردم متفاوت

معنای عبارت بالا چیست؟ یعنی انواع مختلف شخصیت وجود دارد که نیاز به رویکردها و تکنیکهای مختلف دارند ؟ هم بله و هم نه.

 اجرای قانون طلائی در فروش به این معناست که  همانطور که وقتی به خرید می روید دوست دارید فروشنده با شما با صداقت، درستی، تفاهم و همدلی برخورد کند شما هم در هنگام فروش همین رفتارها را داشته باشید.

اول درک  نیازهای مشتری

اگر دوست دارید که فروشنده ابتدا بفهمد که شما چه نیازهایی دارید و بر اساس آنها به شما توصیه کند که این کالا یا آن کالا را بخرید، شما هم تمرین کنید که با مشتریان خود همینگونه رفتار کنید.

اگر دوست دارید که در هنگام خرید فروشنده در مورد نقاط ضعف و قوت محصول خود و محصول رقبای خود  آگاهی کامل داشته باشد، شما نیز تلاش کنید که این دانش را بدست بیاورید.

اگر دوست دارید که در هنگام خرید فروشنده به شما اطلاعات درست در مورد محصول، ویژگیها و منافع آن بدهد که بتوانید تصمیم درستی بگیرید، تمرین کنید که در هنگام فروش هم همینگونه رفتار کنید.

هوای مشتری خود را داشته باشید

شاید مهمترین قسمت قانون طلائی فروش جزء احساسی مندرج در کلمه ” هواداری” یا “مراقبت”  باشد. فروشندگان حرفه ای برجسته مراقب مشتریان خود هستند. همچنانکه هوای خود، شرکت و محصولی را که می فروشند، دارند. آنها مراقبند که به مشتری خود کمک کنند که تصمیم خوبی برای خرید بگیرد. اگر فروشنده برجسته ای را می شناسید حتما در رفتار او می بینید که هوای دیگران را دارد.

آنها اهمیت نمی دهند شما چقدر می دانید

اگر در مورد بهترین مشتریان خود فکر کنید حتما متوجه می شوید که آنها کسانی بوده اند که همواره هوای آنها را داشته اید و وقتی در مورد کسانی که از آنها مرتب خرید می کنید فکر کنید احتمالا به این نتیجه می رسید که آنها نیز افرادی هستند که بیشتر از حد متوسط هوای شما را داشته اند.

شما در هر قسمت از بده بستانهای تجاری خود که دقت کنید متوجه می شوید که افراد برجسته آن کسانی هستند که ویژگی مراقبت از دیگران را در شخصیت خود داشته اند.

تمرینهای عملی

برای اینکه قانون طلائی را در فروشندگی خود عملیاتی کنید و مورد استفاده قرار بدهید دو کار باید انجام دهید:

اول اینکه تصمیم بگیرید که با همان صداقت، درک و همدلی که دوست دارید فروشندگان دیگر با شما رفتار کنند. به دیگران محصولات خود را بفروشید.

برای مشتریان خود واقعا وقت بگذارید، نیازهای فردی آنها و موقعیتهای منحصر به فردی را که هر کدام دارند، تشخیص بدهید. کاری کنید که دیگران احساس اهمیت کنند آنگاه آنها نیز کاری می کنند که شما احساس کنید مهم هستید.

منبع 

————————————————————————————————————————————————

بازدید کننده محترم

اگر صاحب یک کسب و کار کوچک هستید و یا مدیر فروش و فروشنده هستید. کتاب الکترونیک رایگان “چگونه مشتریان بیشتری جذب کنیم؟” می تواند برای شما بسیار مفید باشد. تنها کافی است ایمیل خود را در محل تعیین شده وارد کنید تا لینک دانلود کتاب برای شما ارسال شود.

موفق باشید

  ایمیل شما

  photo4

  ———————————————————————————————————————————————-

  اگر می‌خواهید مطالب جدید «مدیر پیشرو» را از دست ندهید می توانید یکی از راه‌های زیر را انتخاب کنید:

  • با وارد کردن ایمیل خود  مشترک خبرنامه ما شوید
  • مشترک فید ما شوید.
  • عضو کانال تلگرام ما بشوید که علاوه بر مطالب سایت مدیر پیشرو از مطالب جالب دیگر نیز بهره مند شوید.
  • ما را در گوگل پلاس دنبال کنید

  درباره ی محمد‌رضا حق‌پرست

  محمدرضا حق‌پرست نویسنده کتاب شخصیت‌شناسی انیگرام برای فروشندگان حرفه‌ای کارشناس‌ارشد مدیریت بازاریابی، 31 سال سابقه کار در صنعت و بازرگانی و 16 سال سابقه مدیریت و مشاوره

  دیدگاهتان را بنویسید